Мобільні пристрої призначені для роботи в теплі - температурний сегмент їх розрахований від 0 ° С до 30 ° С. Не дивлячись на суворі холодні зими, а зв'язок нам необхідний завжди, телефону доводиться витримувати неприйнятну температуру для звичної своєї роботи. Але як і всі будь-які дії, використання пристрою буде приводити до певних наслідків. Основним з таких будуть збої в роботі акумулятора, адже він взагалі насилу переносить температуру нижче нуля, що призводить до тимчасової втрати ємності. У мороз він буде показувати мінімальний заряд або його відсутність взагалі, а вже при нагріванні знову повертає свій заряд по факту. Не секрет, що це коливання може тривати завжди і без не бажає результату. Після тривалого перепаду температури акумулятор остаточного втрачає свою ємність заряду. Ще однією проблемою впливу холоду на телефон є погіршення зображень на екрані. До цього схильні практично всі моделі смартфонів (в меншій мірі цього можна уникнути при наявності AMOLED- екранів). На працездатність всього пристрою дисплей впливати не буде, просто в мороз картинка на дисплеї буде з'являтися в уповільненому вигляді, а передача кольору - працювати в спотвореному порядку, що пояснюється заморожуванням рідких кристалів, що в цілому складають весь екран. Але є велика перевага сучасних телефонів: їх кристали більш морозостійкі, і з часом при підігріві вони повертаються в звичну для них роботу.
Великий мінус пластикових корпусів мобільних пристроїв, адже під впливом низької температури він стає більш крихким і ненадійним. При утраті - він напевно розлетиться на дрібні шматочки, але головне, щоб в цілості залишилися дисплей і інша електроніка. Також будуть помітні і інші збої в системі при морозі: кварцовий генератор, який задає частоту дзвінка телефону, може втратити при низькій температурі повідомлення базової станції; теплообмінники, що знаходяться на материнській платі, при низькій температурі втрачають свій звичний ритм роботи, в наслідок будуть створені перешкоди. Також неминуча проблема і з внутрішньою пам'яттю, адже при морозі виникнуть труднощі перезапису будь-яких програм або їх окремих компонентів, що призведе до некоректної роботи телефону. Ще одним варіантом впливу холоду буде повне відключення вашого телефону. В такому випадку не потрібно панікувати і відразу намагатися його включити. Необхідно просто його обігріти. Зробити це можна просто в теплому приміщенні. Коли телефон побуде трохи при температурі вище нуля, його варто підключити до зарядного пристрою. Після чого пристрій відновить свою роботу в повному обсязі.
Як уникнути наслідків
У даній статті представлені різноманітні наслідки впливу низької температури або ж її перепаду на мобільні пристрої. Дуже важливо не допускати критичного стану роботи вашого гаджета. Адже зовсім неважко носити телефон в кишені одягу (температури тіла буде досить для обігріву пристрої), якщо ж ви носите телефон в сумці в холодну погоду - також найімовірніше, що гаджет розрядиться і вимкнеться зовсім. Рекомендується також використовувати для спілкування гарнітуру; придбати розумні годинник, які зможуть продовжувати роботу телефону за допомогою протоколу Bluetooth, адже на їх екран буде виведена вся необхідна інформація про вхідні повідомлення, будуть доступні настройки пристрою. При виборі будь-якого методу обережності ви зможете зберегти ваш телефон в цілковитій безпеці і позбавити себе від непотрібних проблем з його роботою.