На сьогоднішній день досить поширеною проблемою, з якою все частіше стикаються власники мобільних пристроїв, є незадовільна робота динаміків. Поганий звуковий посил, шум, або ж зовсім відсутність звуку - сигнал про сервісний центр. Своїми силами дуже важко буде визначити причину поломки, не кажучи вже про її ремонт.
Що ж може викликати збої в роботі динаміка?
Причина несправності динаміка можуть бути найрізноманітніші і досить несподівані. Тому не варто займатися самодіяльністю, а все - таки звернутися до фахівців з ремонту мобільних телефонів. Найчастіше спостерігаються недоліки в динаміці або ж в мікрофоні. За своєю побудовою - ці елементи мають часові обмеження в експлуатації. Викликати збої в роботі можуть:
- потрапляння води (рідини) всередину телефону, що призводить до окислення контактів, а також негативно позначається на платах;
- зовнішнє, механічне вплив (удар, падіння) - викликає ушкодження контактів, в тому числі і самого динаміка;
- забруднення спеціально призначених отворів гучномовця (можна виправити лише способом прочищення стисненим повітрям);
- порушення аудіо роз'єму пристрою (яскраво виражений показник - звук не перемикається на навушники);
- недоліки в роботі ПО або прошивки;
-несправність шлейфу (в тому випадку, якщо у вас телефон «слайдер» або «розкладачка»).
Дефекти, спровоковані невірною роботою динаміка, можуть бути різного типу. Це і неполадки самого гучномовця, і окремих внутрішніх деталей (модулів). Дізнатися точну причину такої роботи пристрою можна за допомогою діагностики, яка виконується в спеціалізованих сервісних центрах.
Основні види ремонту
Кваліфіковані фахівці зможуть з'ясувати причину несправності вашого мобільного, і виходячи з цього вже будуть підбирати найбільш підходящий і коректний спосіб ремонту. наприклад,
- Відшкодування слухового динаміка буде актуальна в разі, якщо вам зовсім не чути людини зі зворотного боку, чого не спостерігається у нього; або ж при розмові помічений сторонній шум; якщо розмова періодично переривається (а якщо посувати телефон з боку в бік - з'являється знову).
- Заміна динаміка гучномовця проводиться, коли відсутня дзвінок вхідного дзвінка (або ж є, але з хрипом, помітним спотворенням); не працює гучний зв'язок; грає музика, але дуже тихо (в основному викликано потраплянням води).
- Заміна мікрофона. Проводиться в разі відсутності запису диктофона; при перешкодах і шумі під час розмови. У більшій кількості сучасних телефонів в наявності по два мікрофони (розмовний і шумоподавляючий), які працюють узгоджено, але при поломці одного з них, не припиняє функціонувати інший.
- Ремонт роз'єму гарнітури (проводиться, коли телефон весь час знаходиться в режимі підключення в навушників; коли періодично припиняє роботу одне вухо; непідконтрольне відтворення гучного зв'язку).
- Заміна мікросхеми управління звуком. Даний спосіб є найскладнішим, адже доводиться перепоювати мікросхему на материнській платі. Дана поломка викликана механічним впливом на мобільний пристрій або ж підключення неякісних аксесуарів.
Дефекти, спровоковані невірної роботою динаміка, можуть бути різного типу. Це і неполадки самого гучномовця, і окремих внутрішніх деталей (модулів). Дізнатися точну причину такої роботи пристрою можна за допомогою діагностики, яка виконується в спеціалізованих сервісних центрах. Тільки кваліфіковані фахівці зможуть вирішити проблему, вибравши найвірніший і підходящий варіант ремонту вашого гаджета.