Новий ноутбук не видає ніяких звуків. Згодом користувач починає звертати увагу на те що з'явився підозрілий шум, який починає дратувати, з яким не потрібно затягувати, щоб не нести в ремонт ноутбук. Джерелами його в мобільному пристрої можуть бути наступні компоненти: вентилятор (кулер), жорсткий диск (HDD або вінчестер), а також привід дисків. Інших рухомих частин, здатних видавати гул, в ноутбуці немає.
В даний час ноутбуки комплектуються безшумним SSD-диском, які не мають рухомих елементів. Багато власників компактного комп'ютера звертаються до фахівців і просять замінити HDD на SSD. Цим вони не тільки підвищують продуктивність і надійність пристрою, а й позбуваються від одного з джерел шуму.
CD / DVD-привід може шуміти лише при знаходженні в ньому диска. Наявність даного приводу в даний час ставиться під сумнів, так як він використовується вкрай рідко.
Від вентилятора ж поки позбутися не вдається. Він є найбільш ефективним засобом охолодження процесора, відеокарти і інших комплектуючих, що нагріваються. Рівень вихідного від кулера гулу залежить від швидкості обертання його ротора, на що, в свою чергу, впливає температура зазначених вище компонентів, ступінь нагріву яких знаходиться в прямій залежності від навантаження. Не секрет, що деякі програми та ігри надмірно навантажують комп'ютер, що веде до перегріву окремих його елементів.
Сприяє цьому і недбале поводження з ноутбуком. Так, деякі користувачі тримають його на своїх колінах, на кріслі (дивані) або іншій м'якій поверхні, через що закриваються вентиляційні отвори і утруднюється приплив холодного повітря. Вентилятор ж, намагаючись виконати свою функцію, прискорюється і починає шуміти. Якщо ж він не може далі відводити тепло, то спрацьовує захист ноутбука від перегріву, що призводить до його виключення. Повторний запуск пристрою можливий тільки після повернення температури процесора або іншого комплектуючого до нормального рівня, на що може знадобитися не менше 10-15 хвилин.
Разом з обдуваючим внутрішній простір ноутбука повітрям проникає пил, який осідає і стає причиною низької ефективності системи охолодження пристрою, що призводить до його відмови.
З видаленням накопиченого у внутрішній порожнині ноутбука пилу відмінно справляється звичайний пилосос. Для цього потрібно пластиковим наконечником його шланга багаторазово проводити по вентиляційних отворах, розташованих на задній поверхні корпусу. Більш ретельна чистка можлива після розбирання корпусу ноутбука, для чого будуть потрібні певні навички та інструменти. Найкраще з цим справляються фахівці сервісних центрів, до яких і слід звертатися власникам проблемних ноутбуків.