Зараз без телефону - як без рук. Ми спимо з ним під подушкою, ми їмо, гортаючи новинну стрічку, їдемо в маршрутці або в автомобілі, періодично на нього поглядаючи, а то і використовуючи на повну ... Чи варто говорити про те, що ми ну вже дуже багато розмовляємо по телефону? Або про те, що в будь-яку вільну хвилину заходимо перевірити пошту, погортати Інстаграм або пограти в іграшки?
І, здається, проблема існує лише для вередливих старих, які постійно говорять про те, що нинішнє покоління по вуха погрузло в гаджетах. Ми то молоді і просунуті, і ми то знаємо, скільки користі ці гаджети нам приносять ... чи не так?
Так, не погодитися з тим, що вони корисні, у нас не вийде. А що якщо говорити про те, наскільки вони шкідливі? І ні, не тільки для очей. Ми говоримо про загальний шкоду для здоров'я.
Можемо посперечатися, що ви не раз чули про те, наскільки погано впливати випромінювання від мобільного телефону на наше здоров'я. Більшість з нас завжди відмовлявся і продовжувало жити, як і раніше. Адже все це - дурниці. Насправді ні. І ми зараз будемо вас лякати. Читайте!
Телефон є джерелом сильного безперервного випромінювання, саме через нього зв'язок і здійснюється. Випромінювання згубно впливає на електромагнітні імпульси людини, так як на клітинному рівні температура тіла зростає. Шкода, як правило, наноситься частинам тіла, в яких кров не циркулює (випромінювання відбирає у них можливість терморегуляції) - кристалику очі, наприклад. На молекулярному рівні він перегрівається, через що може спостерігатися помутніння, печіння, або гул в голові. Звучить не дуже райдужно, погодьтеся.
Далі - гірше. Кажуть, що зчасом тривалого і частого використання мобільного телефону, який поширює електромагнітне випромінювання, можливий розвиток пухлини головного мозку. Так само випромінювання дуже згубно впливає на сон, на когнітивну функцію мозку, зменшує людську активність. Аж до роботи серця і тиску!
Чи варто говорити про те, як часто через несвоєчасне використання телефону трапляються автомобільні аварії? І інші катастрофи через неакуратність користувачів. Це, як нам здається, теж цілком можна віднести до графи «шкоди для здоров'я згодом користування мобільним телефоном».
Насправді, суперечки про шкоду стільникових вічні. Вже багато років вчені з усього світу сперечаються і сваряться на тому грунті, але до остаточного висновку - чи безпечно часте користування стільниковим - так ніхто і не дійшов.
Що ми можемо сказати вам точно, так це те, що користуючись мобільником кожен день, ви не помрете на 7 років швидше, або як там ще лякають дітей у Вконтакте? Все насправді набагато простіше - все статті і пости на цю тему говорять лише про те, що бажано якомога менше використовувати мобільний телефон. Це буде корисно як для вашого фізичного здоров'я, так і для психологічного - більше прогулянок з друзями, розмов з рідними і насолоди реальної життя ніколи не стануть зайвими.
Аж до дрібниць - адже іноді жертвувати комфортом і прокидатися від консервативного старенького будильника і бути хоч і на крапельку, але здоровіше!
Цього вам і бажаємо!