Що може бути краще, ніж переглядати улюблені знімки з свят, подорожей, з коханими людьми, друзями, родичами? Кажуть, потрібно ловити момент, адже він миттєвий, і саме фотоапарат допомагає нам зберігати в пам'яті найбільш яскраві з них. Просто нестерпно шкода, якщо під час важливої події ваш вірний друг раптом ламається і, наприклад, перестає фокусувати.
Коли варто починати бити в дзвони?
По-перше, знімки раптом стали виходити нечіткими, розмитими.
По-друге, ви ніяк не можете сфокусувати на об'єкті зйомки в її процесі. Куди б не натискали, і як би не крутили – ні в яку.
По-третє, буває так, що об'єктив навіть після вимкнення фотокамери не до кінця прибирається.
Є таке? Тоді ця стаття буде вам вкрай корисною.
Для початку варто розібратися з тим, що могло стати причиною виникнення такої проблеми. Першим кроком вам варто перевірити, чи не перемкнули ви випадково фотоапарат на функцію ручного фокусу. Для новачків це може бути дивиною. Перевірте інші налаштування – нічого не змінилося? Якщо ні, то розповімо вам про дві основні типи поломок апаратів: це програмні поломки і апаратні. Про перших ми написали на початку абзацу. А ось другі – апаратні – це поломки пов'язані з порушеннями деталей фотоапарата.
Основні з них:
Переходячи до суті питання, відповідаємо на питання: що робити? Нести в сервіс ремонту фотоапаратів. У разі апаратної поломки, звичайно ж. Об'єктив – справа заморочлива тут навіть руки, які ростуть з правильного місця і таланта інженера буде недостатньо. Довірте свою техніку професіоналам, адже розібратися тут самому буде досить нелегко. Якщо стався, наприклад, збій мотора, то механізм потрібно повністю розбирати, промивати і замінювати масло. Якщо проблема в датчиках не становить проблем їх одразу ж можна замінити. У разі потрапляння піску – знову розбирати і прочищати весь механізм.
Звучить нескладно, але настійно рекомендуємо вам не експериментувати. Так, фраза «хто не ризикує, той не п'є шампанське» дуже хороша, але ось шампанське це обійдеться вам дуже дорого. А свій час і гроші потрібно цінувати.
Якщо ж поломка, швидше за все програмна, то тут ви можете цілком розібратися самі, не вдаючись до допомоги сервісного центру. Постарайтеся максимально розібратися в налаштуваннях фотоапарата, перегляньте його характеристики, загалом, відкривайте google і стаєте експертом у цій справі. Все перечитавши, ви точно зможете зрозуміти причину ваших зіпсованих фотографій і усунути її в два кроки.
Якщо ж все ще не впевнені в характері проблеми, можемо запропонувати вам. ще кілька простих ходів для перевірки: спробуйте зняти об'єктив і поставити його назад – все може бути, а раптом контакт відійшов, а ви вже в сервіс понеслися. Спробуйте так само перевірити роботу самого фотоапарата – з іншим об'єктивом. Дуже важливо визначити, що саме вийшло з ладу – об'єктив або сама фотокамера. Але в чому проблема не виявилася в кінцевому результаті всі дороги завжди ведуть в сервісний центр.
Які можна зробити висновки? Кілька дуже важливих: будьте більш акуратніші з вашим фотоапаратом, адже ця техніка і справді дуже тендітна. Дбайливе ставлення застережить попаданню дрібних частинок в об'єктив, а, отже, і поломку. Крім того, важливо не панікувати відразу, адже цілком можливо, що нічого навіть не зламалося, а просто збились налаштування. І третій, найважливіший – не намагайтеся що-небудь лагодити і розбирати самостійно. Ми, звичайно, впевнені в вас і ваших здібностях, але все ж дайте кожному займатися тим, у чому він досяг успіху – нашим майстрам – вашою технікою, а вам – тим же фотомистецтвом, наприклад.
Вам необхідно авторизуватись, щоб написати коментар.
Увійдіть за допомогою: